Kullanıcı tesis edilen asansörden güvenilir olarak ve en fazla verimlilikte hizmet etmesini beklemektedir.

Peki asansör kullan
ıcılarının ve bina sorumlularının asansörün güvenilir olarak kullanılması için dikkat etmesi gereken hususlar hakkında nelere dikkat edilmelidir ?

Asansör kontrollerinin düzenli yap
ılmaması sonucu oluşan arızalar kazalara ve maddi hasarlara neden olmaktadır. Bunun engellenebilmesi için bina sorumlularının ve kullanıcılarının dikkat etmesi gerekli hususlar bulunmaktadır.

Verimli olarak kullan
ılması istenen asansörün sürekli arızalanması kullanıcıları ve bina sorumlusunu endişelendirmekte ve güvenilirliğinden şüphe duyulmasına neden olmaktadır.

Asansör arızalarının başlıca sebepleri :

- Yeni servise verilen asansörlerde imalat veya montaj kusurlar
ının kullanım sırasında ortaya çıkması
- Asansörlere düzenli bak
ım yapılmaması, bakım eksiklikleri sonucu oluşan arızalar
- Bak
ımın asansör sistemini bilen yetkili servis tarafından yapılmaması
- Kullan
ıcı hataları
- Gerilim düşüklüğü veya kesilmesi, motor ve elektrik kumanda sisteminde a
şırı ısınma, fazla yük veya sürekli çalıştırma sonucu asansör kontrol sisteminin korumaya geçmesi sonucu arızalanması.

Kullan
ım amacına uygun imal ve monte edilmiş, düzenli ve yetkili bakım servisi tarafından bakımı yapılan asansörlerde arıza ve arıza bakım çok azdır.

Asansörden en az ar
ıza ve en çok verimde faydalanabilmek için yetkili servisi tarafından her ay belirlenen periyotlarda bakımlarının yapılması gerekmektedir.

2005 y
ılından beri Kayseri genelinde, binalarınızdaki asansör arızalarını ve arıza bakımlarını uygun fiyat ve ödeme kolaylıklarıyla gidermekteyiz. Asansör arızalarınız hakkında bilgilere, asansör ruhsatlandırma bilgilerini almak, fiyat teklifi için firmamıza iletişim sayfamızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
ATLANTİK ASANSÖR'ün hikayesi 2005 yılında Kayseri 'da başlamıştır. Konusunda uzman makina, elektrik ve inşaat mühendislerinin bir araya gelerek güçlerini ve tecrübelerini birleştirerek ATLANTİK ASANSÖR'ü kurmuşlardır.
Kurumsal
Hakk
ımızda
Kalite Belgeleri
Haberler
Hizmetlerimiz
Montaj
Bak
ım / Onarım
Revizyon
İletişim
Tel      : 
0 352 222 09 01
Email : atlantikasansor@hotmail.com
Web   : www.atlantikasansor.com
ATLANTİK ASANSÖR TEKNOLOJİ DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ....!!! BUNU BİLİYORMUYDUNUZ !!!Yıllık periyodik kontrolü yaptırılmayan veya kontrol sonucunda Kırmızı renkli bilgi etiketi iliştirilen asansörlerin  güvenli hale getirilmemesi ve/veya güvensiz asansörlerin kullanımına izin verilmesi durumunda ilgili olarak bina sorumlularına veya kat maliklerine "1705 sayılı Ticarette Tağşişin Men'i ve İhracatın Murakabesi ve Korunması Hakkında Kanun" gereğince idari yaptırım uygulanacaktır.